Přípravka U-10

7. kolo

TJ Křičeň - TJ Sokol Rohovládova Bělá 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)Poslední zápas sezony přinesl největší zklamání pro přítomné a nepřítomní nevěřili, jak se to mohlo stát. Od začátku podcenění soupeře ze strany těch nejzkušenějších, po jejichž fatálních chybách jsme inkasovali. Druhá pětka sice gol nedala, ale splnila to, co se od ní očekávalo, nedostala ho. Celý zápas jsme dotahovali jednobrankové vedení soupeře, ale nedotáhli. V zimní přípravě budeme muset tvrdě pracovat.

Pavel Štrobich, trenér
 
-------------------------------------------------------------------------------------------
 
6. kolo
 
T.J. Sokol Rohovládova Bělá - TJ Baník Chvaletice 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)
 

K poslednímu podzimnímu domácímu zápasu trenéři nastupovali poněkud s obavami. Vedli nás k tomu dva důvody, absence brankářské jedničky Tomáše Vaníčka, z důvodu nemoci a hlavně výsledek soupeře v zápase v Křičeni, kde domácím nasázeli přes dvacet branek. Nakonec to vše nedopadlo tak zle. Polovinu zápasu jsme byli více než zdatným soupeřem. Po první třetině jsme prohrávali o jednu branku, kdy v bráně excelovala Bára, do poloviny zápasu stihl Adam Špaček vyrovnat a dokonce nás Agáta pověstným Poborského dloubákem poslala na chvíli i do vedení. Zkušený soupeř, který spolu hraje již čtyři roky ve stejné sestavě, ale dokázal zápas otočit a zajistit si vítězství. S předvedenou hrou jsem ale spokojen, lepšíme se zápas od zápasu. Sezonu zakončíme ve středu v lokálním derby v Křičeni.

Pavel Štrobich, trenér
 
---------------------------------------------------------------------------------
4.kolo U-10
 
TJ Sokol Rohovládova Bělá - Řečany nad Labem  1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
 

Zápas byl vyrovnaný, bohužel rozhodly větší zkušenosti soupeře se soutěžními zápasy. A to také proto, že jsme zápas odehráli bez tří zkušených opor, které jsou ostřílení v těžkých zápasech. Bylo se chvilkami i na co koukat, už se projevila chvilkami i jistá fotbalovost. V plné sestavě bychom nejspíš zápas neprohráli.
 
Pavel Štrobich
 
-------------------------------------------------------------------------------
 
3.kolo U-10
 
Valy - TJ Sokol Rohovládova Bělá  0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
 
Přípravka U-10 Valy - TJ Sokol Rohovládova Bělá
 
střelci: Bára Mrštíková, Agáta Urbancová, Matouš Musil 2x, Vítek Školník, Tomáš Horyna 2x, Adam Špaček

Tentokrát jsme narazili zřejmě na nejlehčího soupeře soutěže. Stejně jako my hrají soutěž první rok. Naší výhodou byla zkušenost malých fotbalistů z Bukovky se soutěžními zápasy. Zápas se v podstatě odehrával na polovině soupeře. Někteří naši hráči se velice rádi přizpůsobili hře soupeře a tak úroveň zápasu klesala s postupem času. Velice příjemná byla účast diváků, jejichž počet byl rozhodně větší než na sobotním zápase béčka v Újezdě. Rodičům a fanouškům z Bělé děkujeme moc za účast a povzbuzování na tomto zápase.

Pavel Štrobich, trenér mládeže
 
 
------------------------------------------------------------------------------
 
2.kolo U-10
 
TJ Sokol Rohovládova Bělá - TJ Lipoltice 0:14
 


Výsledek vypadá opravdu tristně, je to samozřejmě nálož se vším všudy. Tím si musí projít každý začátečník. Přijel k nám ovšem nejtěžší soupeř naší skupiny, který v minulosti vyhrával pravidelně turnaje pořádané okresním svazem a jeho zkušenosti s kvalitními soupeři jsou velké. Vždy měl ty nejvyšší ambice, které samozřejmě budeme mít časem také. Při tvrdé a pravidelné práci nás trenérů a dětí to jistě přijde. Ovšem optimismus mě neopouští. U některých je pravda vidět, že se na hřišti doslova a do písmene ještě hledají ale některé fotbalové akce, zvláště první pětky již po golu volaly. Ten ani tentokrát ještě nepřišel. Některé kombinační akce byly už pohledné a připomínaly světýlko na konci tunelu. Velká účast diváků na tento zápas samozřejmě zavazuje, toto světýlko neustále přibližovat. Děkujeme všem fanouškům, že nás podporují.

Veškeré informace a fotografie ze zápasů a činnosti naší mládeže najdete na těchto odkazech:
 
 
 
Pavel Štrobich, trenér mládeže
 
------------------------------------------------------------------------------
 
1.kolo U-10
PRVNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ  U-10
 
T.J. Sokol Rohovládova Bělá - TJ Slavoj Choltice
 
TJ Sokol Rohovládova Bělá - TJ Slavoj Choltice 0:7

V historicky prvním mistrovském zápase přípravek do deseti let na hřišti v Rohovládově Bélé jsme přivítali tým Slavoje Choltic. Soupeř, hrající spolu již několik let nás vyučoval v produktivitě. Fotbalové nadšení našeho týmu, složeného ze dvou třetin z malých fotbalistů, kteří začali s fotbalem před dvěma měsíci, bohužel nestačilo na zkušenější hostující mužstvo. Výsledek 0:7 je na první pohled krutý, ale mohu uklidnit nezasvěcené pozorovatele, rodiče a fanoušky, že takové výsledky jsou v těchto soutěžích běžné. Navíc po svých zkušenostech ze začátků přípravky v sousední Bukovce, mohu s jistotou napsat, že ještě nějakou dobu potrvá, než naši malí fotbalisté získají jistotu při těchto zápasech a začnou se správně orientovat a pohybovat na fotbalovém hřišti. Rád bych na závěr poděkoval všem, kteří se na fungování naší přípravky podílejí. Fanoušky a rodiče prosím o trpělivost. Po mých zkušenostech mohu napsat, nebojte se, výsledky se dostaví, když se budeme pravidelně věnovat přípravě.

Pavel Štrobich, trenér